Hakkımızda

DUMANKAYA İNŞAAT’IN BAŞARI GRAFİĞİ HIZLA YÜKSELİYOR

• Yarım Asrı Aşan Bir Tecrübe: Dumankaya İnşaat

Kurulduğu 1963 yılından beri yarım asrı aşan bir tecrübe ile döneminin en yenilikçi projelerini hayata geçiren Dumankaya, 90'lı yıllardan itibaren kentin çeşitli noktalarında tüketiciler için değer ortaya koyan yeni yaşam alanları inşa etmiştir.

“Kente kimlik katan yaşam alanları” hayata geçirmek misyonu ile İstanbul’un çeşitli bölgelerinde her biri farklı bir mimari anlayışa sahip, her biri yeni bir yaşam biçimi sunan projeleri hayata geçirmiştir.

Bugüne kadar 20 bine yakın konutun inşasına imza atan Dumankaya, Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden biridir.

Dumankaya İnşaat, sağlam temellere dayanan büyüme odaklı stratejileri ve marka algısındaki güvene yaptığı yatırımlar sayesinde pek çok başarıya imza attı. Fortune Türkiye, Capital dergisi gibi Türkiye’nin en prestijli ekonomik mecraların düzenlediği listeler kapsamında Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük ilk 500 şirket arasında yer alırken; GfK’nın gerçekleştirdiği araştırmada en beğenilen inşaat şirketi olması ve 2014 yılının “süper markaları” arasında yer alması ile de marka algısını güçlendirdi.

• GfK Marka Bilinirlik Araştırması’na Göre Dumankaya İnşaat En Beğenilen İnşaat Şirketi

Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat adına GfK'nın 2006 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiği Marka İmaj ve Konut Satın Alma Davranışları Araştırması'nın 2014 sonuçları sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat, en beğenilen inşaat şirketi oldu. Müşterileri için sürekli değer üreten, her bir bireyin şehir yaşamındaki mutluluğunu, konforunu ve yüksek yaşam kalitesini esas alarak kente kimlik katan projeler kazandıran Dumankaya İnşaat, araştırma sonuçlarına göre tüketici beğeni sıralamasında birinci olurken, spontan bilinirlikte ise en çok akla gelen ilk iki markadan biri oldu.

Kasım ve Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan araştırma İstanbul genelinde 500 kişi ile gerçekleştirildi. Yüz yüze görüşme tekniği ile yapılan araştırma, marka bilinirliği ve marka beğenisine kadar geniş bir çerçeveyi kapsıyor.

• Dumankaya İnşaat 2014 Yılının “Süper Markaları” Arasında Yer Aldı

Faaliyette bulunduğu gayrimenkul sektörünün yenilikçi ve öncü markalarından Dumankaya İnşaat, Türkiye’de 10 yıldan beri faaliyette bulunan Superbrands Türkiye tarafından düzenlenen yılın markaları organizasyonunda Superbrands Ödülü'nü almaya hak kazanarak 2014 yılının süper markaları arasında yer aldı.

• Dumankaya Devler Liginde

Fortune Türkiye dergisi tarafından hazırlanan ve ülkemizde faaliyet gösteren şirketlerin her yıl değerlilik, kârlılık, büyüklük, büyüme hızı gibi farklı kategoriler altında değerlendirildiği Fortune 500 Türkiye’nin Temmuz 2015’te açıklanan 2014 sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 224. sırada yer alıyor.

Ayrıca bu seneki değerlendirmede Dumankaya İnşaat, faiz ve vergiden önceki kazancını yüzde 886,2 artırarak “En Hızlı Büyüyen Şirketler” başlığında faiz ve vergiden önceki kazancını en çok artıran 5. şirket oldu.

Öte yandan yine Fortune Türkiye’nin yaptığı değerlendirmeye göre Dumankaya İnşaat, “En Kârlı Şirketler” başlığında yüzde 71,4 oranı ile özkaynak kârlılığı en yüksek 12. şirket oldu.

• Dumankaya İnşaat Cirosunu En Çok Arttıran 3. Firma

Dumankaya İnşaat istikrarlı bir grafik üzerinde seyreden, şeffaflık ve modern kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda hazırlanan finansal bilgileri ile Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer aldı. Capital 500 Türkiye’nin Ağustos 2015’te açıklanan 2014 sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat ayrıca Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 299. sırada yer alıyor.

Capital 500 verilerine göre, İstanbul’un yatırım değeri en yüksek semtlerinde yer alan projeleri ile inşaat sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yer alan Dumankaya İnşaat, 2014 cirosunda yüzde 264’lük bir artış kaydetti.

• Dumankaya Forbes’un En Çok Kazandıranları Arasında

İstanbul’un yeni değerlenen bölgelerinde yatırımlarına hız veren Dumankaya İnşaat’ın daire sahibi olmak isteyenler için ortaya koyduğu değer ve yüksek yatırım dönüşlerindeki başarısı Forbes Dergisi’nin Eylül ayı sayısında İstanbul’da satışta olan projeleri inceleyerek en yüksek getiri potansiyeline sahip konut projelerini sıraladığı haber dosyası ile de tescillendi. 50 projenin bulunduğu listede Dumankaya; Ritim İstanbul, Dumankaya Horizon, hi-Fit, Flex Office Bahçeşehir ve Dumakaya Mozaik projeleri ile yer aldı. Dumankaya ayrıca 5 proje ile listede en çok projesi bulunan şirket oldu.